Гости: 1
Потребители: 0

Home » 2015 » March » 30

Симона Димова-втора по знание в България
Четвъртокласничката е сребърен медалист в Националната олимпиада"Знам и мога".Тя представи областта и училището в Бургас, побеждавайки 25 победители от страната.Поздравления на нея и на учителката и-г-жа Мариана Денева

Преглеждания: 528 | Дата: 2015-03-30 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментари (0)

На 26.03 отборът по баскетбол-девойки при СОУ"Н.Вапцаров" спечели първо място в баскетболен турнир -зона. След инфарктен финал с домакините от гр.Русе ,вапцаровци отбелязаха победна точка в последната минута, която ги праща на национален турнир по баскетбол през м.юни в гр.Самоково. За най-добър състезател на първенството е отличена Преслава Тодорова, седмокласничка в училището, която играе в по-горна възрастова група16-18г.Ръководител на отбора е Димитър Маринов, учител по физическо възпитание и спорт , традиционно подготвя отлични отбори по баскетбол и лека атлетика.

Преглеждания: 460 | Дата: 2015-03-30 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментари (0)

На 27.03.2015г. ,петима единадесетокласници донесоха радост на нашето училище! Виктория, Деница, Иван от XIБ и Габриела и Кремена от XIА , участваха в IX ученическа литературна конференция. Техните текстове са оценени с отличен 5.75 и 5.50, което им гарантира влизане във ВТУ "Св.Св. Кирил и Методий". БРАВО !!!

Преглеждания: 343 | Дата: 2015-03-30 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментари (0)

Поздравления за малките вапцаровци! На проведения общински конкурс" С България в сърцето" от първа възрастова група те, получиха заслужените овации на публиката и грамоти. Първото място за колективно изпълнение е присъдено на Розиния Нанкова и Мартин Здравков от 1"а" клас, а второто място с индивидуално изпълнение зае Борислав Лазаров от 2"в" клас.

Преглеждания: 368 | Дата: 2015-03-30 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментари (0)

Отново имат повод да празнуват математиците - възпитаници на СОУ"Н.Й.Вапцаров". Те получиха своите грамоти за достойното си представяне на математическото състезание "Европейско кенгуру" в област Силистра.

Мартин Господинов и Мира Липкова от 1"а" клас са класирани на ПЪРВО място сред първокласниците в областта, а Катерина Върбанова от 1"а"клас е класирана на ВТОРО място. Иван Ивелинов от 4"а" клас е на ВТОРО място сред четвъртокласниците и Владимир Николов от 5”б” клас е също ВТОРИ сред петокласниците в областта. Браво! Всички се гордеем с вас! Поздравления и за учителите им!